tanotoihale.com.tr, Tanoto güvencesiyle sunulan online ikinci el araç satış platformudur.

Tanoto İhale otomotiv sektöründeki güvenilirliği, uygun fiyatlandırma politikası ve zaman kaybetmeksizin anlık olarak online ihale sayesinde stoğunuza sokabileceğiniz geniş araç yelpazesi ile sektörün öncü markalarından biridir. Aşağıda tanotoihale.com.tr üzerinden araç ihalelerine nasıl girilir? sorusunun cevabı adım adım açıklanmıştır.

Nasıl Üye Olunur?

tanotoihale.com.tr üzerinden online ihaleleri görebilmek, teklif oluşturabilmek ve Tanoto İhale’nin tüm özellik ve hizmetlerinden yararlanabilmek için üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Tanoto İhale yalnızca vergi levhasında oto alım-satım ibaresi olan tüzel kullanıcılara ve şahıs şirketlerine açık bir online araç ihale platformudur. Bu doğrultuda üyelik için ilgili bilgilerin doğru şekilde tamamlanması önemlidir. Üyelik işleminiz tamamlandığında ihaleye çıkan araçları inceleyebilir, teklif verebilir ve kazandığınız ihaleleri görebilirsiniz.

Açık Artırmaya Nasıl Katılım Sağlanır?

Araç açık artırmasına katılım sağlayacak kullanıcıların kredi kartlarından belli bir miktar teminat bedeli olarak bloke edilir. Araç ihalelerine katılım sağlanması için katılım bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir. Katılım bedelleri ile ilgili işlemleri profilinizden inceleyebilirsiniz. İhale sonrasında, kazanamayan kişilere bloke edilen tutar geri yatırılır, ihale kazananı kişiler için ise ihale sonundaki araç bedelinden teminat bedeli düşülerek para transferi yapılmaktadır. 1 ay içerisinde yayınlanan ihalelerden minimum 3 adet araç alan ve ödemesini zamanında yapan üyeler, altın üyeliğe hak kazanır. Sonraki ihalelerde depozito yatırmadan dilediği kadar araca teklif verebilir.

Açık Artırmalar Nasıl Çalışır?

1. Tanoto İhale’de açık artırmaya çıkan araçlar, ekspertiz uzmanları tarafından değerlendirilip fiyatlandırılarak satışa sunulur.
2. İhale başladığında, her bir araç için belirlenen başlangıç fiyatları ile tekliflerinize açılır. Başlangıç fiyatı, satıcı veya ihale organizasyonu tarafından önceden belirlenir ve aracın minimum kabul edilebilir fiyatını temsil eder. Bu başlangıç fiyatı, ilgilenen alıcılar için ihaleye katılmak için gereken başlangıç noktasını oluşturur.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

3. Araç İhalesi esnasında satıcı tarafından satış izni verildiği durumda, ihale ekranında “EN YÜKSEK TEKLİF ALIR” yazısı belirecektir. Bu sayede katılımcılara bu aracın en yüksek teklifi alanın kazanacağını gösterilir.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

4. Alıcılar, ihale süreci boyunca tekliflerini artırarak yarışırlar. Her teklif, aracın değerini yansıtmak için yapılan bir öneridir. İhale süresi boyunca teklifler arttıkça, aracın fiyatı yükselir ve en yüksek teklifi veren alıcı, aracın kazananı olur. İhalenin kazananı olan kullanıcılar için ekranda “TEBRİKLER KAZANDINIZ” yazısı görünür. Satış izni verilmeyen araçlar, teklif görse dahi satılmamış sayılacaktır.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

5. Kazandığınız ihalelerin tümünü, HESABIM bölümü altından erişebileceğiniz KAZANDIĞIM İHALELER sayfasında görüntüleyebilirsiniz. Bu bölüm, kullanıcıların ihalelere katılımı, kazandıkları ihalelerin detayları ve ihale ile ilgili diğer bilgilere erişebilmelerini sağlar.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

“İkinci El Açık Arttırmada Güven” sloganı ile yola başlayan Online İhale Sistemimiz, siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaktan ve güveninize layık olmaktan her zaman gurur duyacaktır. Her türlü sorun ve sorularınız için satış danışmanı arkadaşlarımızla ve ihale@tanoto.com.tr e-posta adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
×
×
×